Gelişmeler

6/recent/ticker-posts
 

Konyaspor Tercihini Doğru Yaptı

Konyaspor ve Bülent Korkmaz arasında uyum bir türlü yakalanamadı ve yollar ayrıldı 

Süper ligde sezon başladı. Bazı Takımlar kadrolarını güçlü hamlelerle kuvvetlendirdi. Bazı takımlar ise istenen hamleleri yapamadı ve kadroları zayıf kaldı. 


Konyaspor ise bu konuda tam ortada bulunuyor. Yapılan hamleler kaliteli nitelikle diyebiliriz fakat hâlâ bazı bölgelerde eksiklikler var. Özellikle 8 numara pozisyonu ve forvet hattına ciddi kaliteli hamleler yapılmalı. Transfer edilen futbolculara tek tek bakacak olursak bu futbolcular uyum sorunu yasamazsa takıma ciddi katkı verecektir. Özellikle Sehic, Eduok ve Musa'dan yüksek performans beklentisi var. Adil ve Cikalleshi ise kadroda alternatif sayısını artırmak için yapılan başarılı transferler, ben şahsen Cikalleshi'den de büyük beklenti içindeyim eğer düzenli olarak forma şansı bulursa bu futbolcu gol ve asist noktasında takıma ciddi katkılar yapar diye tahmin ediyorum. Futbolcu Arnavutluk milli takımında da düzenli olarak forma giyiyor. 

Konyaspor'da Bülent Korkmaz'la yollar ayrıldı yerine İsmail Kartal getirildi. Kim ne derse desin Bülent Korkmaz'la Konyaspor arasında bi türlü istenilen uyum yakalanamadı ve bu ayrılık taraftar ve camia için de sürpriz olmadı. Bülent Korkmaz yaptığı açıklamada yapılan bütün transferlerin onayı alınarak yapıldığı fakat son yapılan forvet transferinin onayı dışında yapıldığını söyleyerek takımdan bu sebeple ayrıldığını belirtti. 

Ayrıca sezon biter bitmez Bülent Korkmaz'ın yaptığı "Hilmi Kulluk yoksa bende yokum" açıklaması zaten taraftar ve camiaya arasındaki bağın zayıflamasına sebeb olmuştu. 

İsmail Kartal tercihi ise Konyaspor için doğru bir tercih olabilir. İsmail Kartal futbol, taktik bilgisi olan ve azımsanmayacak başarılar yaşamış deneyimli bir teknik direktör, Kartal Konya Şekerspor'un başındayken Şekerspor'u 1.Ligin kapısına kadar getirmiş, deplasmanda kaybedilen Elazığspor maçıyla 1.Lige direk çıkma şansını kaybedilmişti. Şekerspor o sezon ligi ikinci sırada bitirerek playoff oynamayı haketmiş fakat playofda elenerek 1.Lige çıkma şansını kaybetmişti. O sezonun sonunda İsmail Kartal Konya'dan ayrılmıştı. İsmail Kartal Fenerbahçe'nin başındayken de şampiyonluğu son haftalarda kaybetmişti.

Umarız İsmail Kartal Konyaspor ile güzel bir uyum yakalar ve Konyaspor'un hedeflediği başarılar İsmail Kartal'la beraber bu sezon yakalanır.42gun / Editör Kalemi