Gelişmeler

6/recent/ticker-posts
 

Konyaspor'da Forvet Transferi ne durumda ?

Konyaspor'da teknik direktör değişikliğinden sonra gözler forvet transferine çevrildi. 


Kadrosuna İbrahim Sehic, Musa Çağıran, Samuel Eduok, Adil Demirbağ ve Sokol Cikalleshi'yi dahil eden temsilcimizde yapılacak forvet transferiyle, transfer defterinin kapatılacağı tahmin ediliyor. Forvet transferinde çok titiz davranan Konyaspor'lu yöneticiler kaliteli ve etkili bir ismi kadroya dahil etmek için yoğun çaba sarfediyor. Geçen sezonlarda yapılan hataları tekrar etmek istemeyen ve transfer edilecek futbolcunun fiyatının yükselmesini istemeyen yönetim, futbolcunun İsmini sır gibi saklıyor. Görüşülen isimle İsmail Kartal'ın da onayı alındıktan sonra sözleşme imzalanması bekleniyor. 

Konyaspor'la daha önce prensipte anlaşılan ve başka kulüplerin devreye girmesiyle transferi gerçekleşmeyen Estupinan henüz hiç bir kulübe imza atmadı. Konyaspor'da oynamaya sıcak bakan futbolcu için önümüzdeki günlerde tekrar girişim olabilir. 

Bu arada Konyaspor'da ismi TFF listesine bildirilmeyen Erdon Daci'nin başka bir kulübe kiralanması bekleniyor. Futbolcuya gelen tekliflerin olduğu ve futbolcunun her an takımdan ayrılacağı tahmin ediliyor. Erdon Daci geçen sezon Konyaspor'da 1 gol 2 asistlik bir performans sergilemişti. Futbolcunun Konyaspor'la 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. 

Serkan Kırıntılı ve Paulo Hurtado konusunda hiç bir gelişme yok. Serkan antrenmanlarına bireysel olarak Tatlıcak tesislerinde devam ediyor. Yönetim tarafından alacakları ödenen ve transferi için bonservis bedeli talep edilen 35 yaşındaki Serkan'a gelen tekliflerin olmadığı öğrenildi. Hurtado ise Konyaspor'dan aldığı yüksek yıllık ücreti (1 M €) hiç bir kulüpten alamayacağı için gitmeye sıcak bakmıyor.

Güncelleme : Hurtado ve Serkan teknik heyetşn raporu doğrultusunda takımla beraber çalışmalara katıldı. Bu iki futbolcuyla transfer döneminin son gününe kadar yolların ayrılması bekleniyor. Olası bir ayrılmama durumunda futbolcular Konyaspor'da devam edecek. Fakat futbolcuların kadroya girmesi beklenmiyor. 2 futbolcununda sözleşmesi 2021 yılı Mayıs ayında sona erecek.