Gelişmeler

6/recent/ticker-posts
 

Konyaspor Beşinci Kaleciyi Transfer Etmek Üzere

Konyaspor Erten Ersu ile prensipte anlaştı. Fenerbahçe ile sözleşmesi biten  26 yaşındaki kaleci Konyaspor'a çok yakın

Fenerbahçe ile sadece 2 lig maçına çıkan ve bu maçlarda 8 golü kalesinde gören Erten Konyaspor'la prensipte anlaştı. Konyaspor'da Serkan Kırıntılı'nın da takıma dönmesiyle ve olası Erten Ersu transferiyle beraber kaleci mevkisinde bolluk yaşanıyor.  Erten'in de takıma katılmasıyla beraber, kaleci sayısı 6'ya çıkacaktı. Fakat alt yapıdan yetişen 19 yaşındaki genç kaleci Ahmet Çolak takımdan ayrıldığını açıkladı. Ahmet Çolak Konyaspor'la hiç bir resmi maça çıkmadı. Konyaspor'da şuan Erten'le beraber toplamda 5 kaleci bulunuyor. Bunlar İbrahim Sehic,Serkan Kırıntılı,Mücahit Atalay, Ozan Can ve Erten Ersu

Konyaspor'da bu sezon kaleci mevkisinde bolluk yaşanırken geçen sezon sol bek mevkisinde bolluk yaşanmıştı. Takımda Ferhat Öztorun,Alper Uludağ ve Zuta varken Aykut Kocaman'ın isteğiyle 4. solbek olarak Guilherme Sitya transfer edilmişti. Forvet mevkisinde ciddi eksikliği bulunan Konyaspor'da 5. kaleci transferi yapılması şaşkınlıkla karşılandı. Geçen sezon forvet mevkisindeki eksiklik yüzünden küme düşmenin eşiğinden dönen Konyaspor'da transfer döneminin kapanmasına kısa bir süre kalmasına rağmen hala birinci forvet transferi gerçekleşmedi. Artem Kravets ile büyük ölçüde anlaştığı iddia edilen Konyaspor'un forvet hattına Kravets dışında etkili bir transfer daha yapması bekleniyor.

Konyaspor'un ayrıca Fenerbahçe'nin 21 yaşındaki genç orta sahası Oğuz Kağan Güçtekin ile anlaştığı futbolcunun kısa süre içinde sözleşme imzalayacağı öğrenildi.

Konyaspor Erten Ersu ile 2 yıllık Oğuz Kağan Güçtekin ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. Erten geçen sezon Fenerbahçe forması giydi ve hiç bir resmi maça çıkmadı. Oğuz Kağan ise geçen sezon Rizespor'da 19 maçta görev aldı.