Gelişmeler

6/recent/ticker-posts
 

Hurtado ve Serkan'ın Takıma Dönme Sebebi

Konyaspor'da Cumartesi günü deplasmanda oynanacak Gençlerbirliği maçı hazırlıkları sürerken, şok bir gelişme yaşandı.


Daha önce kadro dışı bırakılan ve takımdan ayrılması beklenen Serkan Kırıntılı ve Paulo Hurtado takıma geri döndü. Bu iki futbolcu bugün takımla beraber çalışmalara katıldı. Bu kararın İsmail Kartal'ın raporu doğrultusunda alındığı tahmin ediliyor. İsmail Kartal ve Serkan Kırıntılı daha öce Fenerbahçe'de birlikte çalışmışlardı.Serkan Kırıntılı uzun zamandır bireysel olarak Tatlıcak tesislerinde çalışıyordu. Bu iki ismin affedilip takıma dönmesi sosyal medyada taraftar tarafından tepkiyle karşılandı.

Hurtado yaşadığı sakatlık problemleri nedeniyle Konyaspor'a geldiği günden bu yana nerdeyse hiç bir katkıda bulunmamıştı. Futbolcu Konyaspor tarafından sözleşmesinin fesh edilme taleplerini reddetmişti. Konyaspor'da yıllık 1 Milyon Euro kazanan futbolcunun 2021 yılı Mayıs ayında sözleşmesi bitiyor.

Serkan Kırıntlı ise deplasmanda oynanan Malatyaspor maçından sonra kadro dışı bırakılmıştı. Taraftarla arası o süreçte açılan kaleci, uzun zamandır bireysel olarak çalışmalarına devam ediyordu. Tekrar takıma dönen Serkan Sehic'in arkasında ikinci kaleci olarak devam edecek. Mücahit Atalaya tekrar üçüncü kaleci pozisyonuna düşerken, Ozan Can Oruç ise dördüncü kaleci olarak devam edecek. Serkan'ın sözleşmesi Hurtado gibi 2021 Mayıs ayında bitiyor.

Bu arada Konyaspor taraftarı Twitter'da #serkankırıntılıyıistemiyoruz etiketi açarak bu karara tepki göstermeye devam ediyor

Konyaspor'da Serkan Kırıntılı ve Hurtado takıma dönerken, bu ikilinin maç kadrolarında yer alması beklenmiyor. Serkan Kırıntılı'nın tüm alacakları ödenerek bedelsiz bir şekilde takımdan ayrılmasının önüne geçildi. Fakat Serkan için gelen transfer teklifi yok. 35 yaşında olan Serrkan için hiç bir kulüp bonservis bedeli ödemek istemiyor

Sakatlık sorunlarıyla boğuşan ve yeni yeni iyileşip takımla antremanlara katılan Hurtado içinde bir transfer talebi yok. Futbolcunun yüksek yıllık ücreti yüzünden hiç bir kulüp transfer teklifi yapmıyor. Ayrıca Hurtado'nun sakatlanma riski bulunuyor.